  816-AG10D Datasheet PDF File
Molex Electronics Ltd.
Part No. 98816-1015
Description NSCC Single Part, Unsealed, 1.50mm, Female Housing, 10 Circuits, Dual Row, Green
File Size 42.02K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
Molex Electronics Ltd.
Part No. 98816-1016
Description NSCC Single Part, Unsealed, 1.50mm, Female Housing, 10 Circuits, Dual Row, Blue
File Size 41.37K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Description 1.27mm (.050) Pitch Picoflex SMT Latched Vertical Header, 8 Circuits, Tin (Sn) Plating, Black
File Size 212.19K  /  4 Page
Description 1.27mm (.050) Pitch Picoflex SMT Latched Vertical Header, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating, Black
File Size 212.19K  /  4 Page
Description 2.00mm (.079) Pitch Milli-Grid?/a> Header, Right Angle, Through Hole, 38 Circuits, 0.38μm (15μ) Gold (Au) Selective Plating, Tray, Lead-free
    7307-16-100B 82-28-5816
Part No. 7307-16-100B 82-28-5816
Description 2.54mm (.100) Pitch Round Conductor Flat Cable - 28 AWG (7 x 36) Stranded, Tinned, 16 Circuits
Description 1.27mm (.050) Pitch Picoflex? SMT Latched Vertical Header
Description 10.00mm Pitch Mini-Fit Sr.?Receptacle Housing, Single Row, 2 Circuits
Description 10.00mm Pitch Mini-Fit Sr.?Receptacle Housing, Single Row, 6 Circuits
Description 1.27mm (.050), 12.00mm (.472) Pitch, EXTreme LPHPower Header, Right Angle, 8 Power Contacts, 32 Signal Contacts, Select Gold (Au) Plating, for 3.18mm (.125) Thick PC Board